March 01, 2022 Війна за терор та війна за Європу

Шостий день війни на дуже багато речей став розплющувати очі. Спочатку якось усе було дуже просто і водночас абстрактно. Ми воюємо за Україну, а росіяни воюють за Росію, простіше, мабуть, нікуди. Але насправді зрозуміліше від цього не ставало. До сьогодні я (як і багато інших людей) не до кінця розуміла, чому дві країни не можуть жити мирно. Але, як у нас кажуть: друг пізнається у біді. А істина, ймовірно, пізнається у війні.

Ми, безумовно, воюємо за Україну, але для нас це не просто країна із прапором, гербом та кордонами. Україна – це спосіб життя, тип мислення та напрямок соціальної еволюції. І все те, за що ми воюємо, уособлює єдиний збірний образ, яким виступає Європейський Союз. І не те, щоб усі жителі України хотіли членства в ЄС, ні. Але саме інтеграція нашої країни до Європи є зрозумілим для більшості людей маркером, що ми справді можемо реалізувати те, що ми називаємо – Україна. Або, як у нас кажуть: «Все буде Україна».

І сьогодні оголосили, що заявку на членство України в ЄС за прискореною процедурою прийнято і передано на розгляд. І, безумовно, я усвідомлюю, що політики гальмуватимуть цей процес настільки, наскільки це можливо. І вступ до ЄС може стати не таким швидким, як хотілося. Але серцем я відчуваю: якщо Україну швидко приймуть до ЄС, то війну, звісно, це не зупинить, але хоча б пропадуть будь-які сумніви щодо того, за що ми воюємо. Тому що ми воюємо за європейську Україну – нашу Україну.

А що росіяни? У них все так само: Росія для них – це спосіб життя, тип мислення і напрям соціальної еволюції. Ось лише своє життя вони бачать зовсім по-іншому. Вони сподіваються створити свій «Третій рейх», який тероризуватиме весь світ і отримуватиме таким чином необхідні блага. За це вони і воюють.

Я це зрозуміла, бо сьогодні в Москві поліція посадила семирічних дітей до автозаку за плакат «Ні війні». Російські солдати продовжують грабувати на захоплених територіях. І, усвідомивши, що вони не можуть захопити Київ, Харків, Маріуполь та інші великі міста, взялися знищувати їхню інфраструктуру. Обстріляли сьогодні центральну телевежу у Києві, підірвали будівлю мерії у Харкові, повністю знищують Маріуполь. (UPD: Незабаром Маріуполь стане містом-мучеником).

Усвідомивши, що українці не здадуться росіянам, бо не бачать в них той самий «братський народ», росіяни хочуть залякати жителів України та змусити здатися під тиском терору. Під тиском їхнього способу життя.

Догори